5 אסטרטגיות כדי להפוך למאסטר

איך אפשר להפוך למאסטר ב-5 אסטרטגיות שונות, על פי הסופר רוברט גרין בספרו MASTERY? בואו נראה:

א. לחזור למקורות

כדי להיות מאסטר בתחום מסוים, עליך לאהוב את התחום ולהרגיש חיבור עמוק אליו. אתם חייבים להרגיש משיכה טבעית.
חלומות בהקיץ, מחשבות עמוקות, חיבור רוחני, עונג, כוח, תחושת התעלות, ומודעות גבוהה, הן רק חלק ממה שתרגישו כשתהיו במקום שנועדתם להיות בו. לחזור למקורות זה אומר שאתם מרגישים "בבית".

ב. להשתלט על הנישה המושלמת

איך יודעים שמצאנו אותה? כאן, תחושת חוסר השקט הפנימי נעלמת. פה, אתם מייצרים תחום חדש שמשלב את כל תחומי העניין שלכם. עם מעט או ללא מתחרים, יש לכם את החופש לנדוד, לנסות, לבחון, ולענות על שאלות שמסקרנות אתכם. זה לוקח זמן.
הסיבה שבנישות אין הרבה תחרות, היא כי הן קטנות מדי. אין להן הייפ. הן "לא נחשבות". תחשבו על צ'רלס דארווין, שיצר תחום חדש במדע, פשוט כי הוא עשה מה שעניין אותו.

ג. להימנע מפיתויים

אם אתם נמשכים לתחום בגלל הסיבות הלא נכונות, אז כנראה לא נועדתם אליו.
כסף, כוח, תהילה ופרסום, תשומת לב – הם מפתים. אתה תגיד לעצמך שאתה רק עושה את זה באופן זמני, ואח"כ, תנצל את התהילה ואת הכסף כדי לעשות את מה שנועדת לעשות.
זו לא האמת.
תן דווקא ליצר המרדנות שלך להוביל. תלחם בנטייה להיות שכיר חרב ולקחת את ההצעה הגבוהה ביותר או לעבוד במקום שבו תהיה מוקף סלבס, תקבל הרבה תשומת לב ו"תקצר את הדרך להצלחה".
כשסטיב ג'ובס גייס את ג'ון סאקלי, מי שהיה מנכ"ל פפסיקו, והוביל את החברה במסגרת מהלך ה"אתגר פפסי" – לתפקיד מנכ"ל אפל, הוא שאל אותו: "אתה רוצה למכור מים ממותקים כל החיים או שאתה רוצה להצטרף אלי ולשנות את העולם?"
תוודא שאתה מונע מהסיבות הנכונות.

ד. לשחרר את העבר

שכח מנאמנות לתפקיד ספציפי. אתה לא התפקיד שלך. אתה גם לא הקריירה שלך ולא הארגון שאתה עובד בו.
מה אתה כן?
אתה משימת חייך.
והתפקיד שלך היא למצוא אותה ולהעניק לה את מלוא המשאבים – ולדאוג לממש אותה. וכמובן תזכור: משימת חייך היא לא "דבר", אלא יצור שצריך להעניק לו חיים, ואז לוודא שהוא נשאר בחיים.
(אתם מוזמנים להגיע להרצאת "מוח קונה, מוח מוכר", שם יש נבצע תהליך יפני בשם איקיגאי – "חיי תכלית", כדי לסייע למצוא את המשימה שלכם). 

ה. למצוא את הדרך בחזרה

אתה לא שייך לך. אתה שייך ליקום. כשהחוויות שלך, מייצרות ערך ויתרונות לאנשים אחרים, אתה כנראה ממלא את המשימה שלך.
שום דבר טוב באמת לא יכול לקרות כשאתה סוטה מהנתיב שנועדת ללכת בו.
ואיך תדע שסטית מהנתיב?
הכאב והתסכול שאתה חווה, יזכירו לך. המלחמות עם אנשים אחרים ישקפו לך.
אי אפשר לקבל הכל בהווה.
אבל את התחושה שאנחנו רוצים לקבל מאותם דברים, אפשר לקבל בדרך אחרת, בדרך הנכונה, שהיא להיות על המסלול להגשמת משימת חיינו.

לעוד דברי חוכמה מרוברט גרין ולגישה (חינם) לאודיובוק של ספרו MASTERY, הקליקו >> "מהם שלושת הצעדים הראשונים כדי להפוך להיות מאסטר בתחומך".